10 divatos cipő, ami mégsem olyan menő, mint amilyennek látszik

A divatos és a hagyományos fazonú cipőkről is sokszor kiderül, hogy mennyire nem praktikusak. Vásárlásuk nemcsak pénzkidobás lesz, de még egészségügyi problémákat is okozhat.

1. Fehér tornacipők

Hogy a fehér tornacipő szép maradjon, rendszeresen meg kell tisztítani a portól és a piszoktól. Ez szokványos dolognak tűnik. De a hófehér tornacipőknél mégsem olyan egyszerű a tisztítás. A szakemberek szerint érdemes praktikusabb darabokkal helyettesíteni őket. A divatimádók szerint pedig a fehér tornacipő amúgy is nagyon olcsó hatást kelt.

2. Lakkbőr cipők

A lakkbőr cipőkről köztudott, hogy hamar kopnak, törnek, viseltessé válnak. Hogy meghosszabbítsd az életét, célszerű speciális hidratálóval kezelni a bőrt. Vagy válassz egyszerűbb modellt, ami nem lakkbőrből készül.

3. Papucsok

A papucsok és szandálok nem adják meg a szükséges támogatást a lábnak. Viselésük ficamot, ínhüvelygyulladást okozhat.

Jobb választás az olyan szandál, amelyiknek van bokapántja. Ez hosszabb séták során jobb támasztást biztosít a lábfejnek. Az orvosok az olyan modelleket javasolják, melyeknek a talpa csak a lábujjak alatt hajlik, nem középen.

4. Lábujjakat fedő szandálok

A lábujjakat takaró szandálok kifinomultnak és stílusosnak tűnnek a fotókon, de gyakran kényelmetlenek, mert a lábfej nem megfelelően helyezkedik el bennük. A bokának a szoros rögzítés és a stabilitás nagyon fontos, főleg az olyan szandáloknál, melyeknek sarkuk is van.

5. Éktalpú cipők

Az éktalpú cipők merev talpa gyakran zavarja a lábfej természetes mozgását járás közben. A helyzet különösen szerencsétlen lehet, ha a sarok sokkal magasabban van, mint a lábujjak. Ez további nyomást gyakorol a lábközépcsontokra.

A nyomás csökkentése érdekében keskenyebb platformmal rendelkező cipőt válasszunk. Ez enyhíti a nyomást talppárnákon.

6. Klumpák

2024-ben a klumpák diadalmasan visszatérnek a divatba. Miközben sokan rajonganak a különböző típusaikért, érdemes kétszer is átgondolni, hogy veszünk-e ilyen lábbelit magunknak. Valójában hátfájást okoznak, ártanak az ízületeknek, és körömbenövést is okozhatnak. A legjobb, ha nem választunk túl magas sarokkal vagy platformmal rendelkező modellt.

7. Textil belebújós cipők

A textil cipők hamar piszkolódnak és a formájukat is elvesztik. Erre a legjobb példa a textilből készült belebújós cipő. A szakemberek azt javasolják, hogy az ilyen cipőkből válasszunk egy számmal kisebbet, mert idővel ki fog nyúlni. Ezek a cipők melegebb időben és nyaralásokon jó szolgálatot tesznek, de egyébként jobb alternatíva, ha bőrből készült modelleket választunk.

8. Súlyos tornacipők

Sokan szandált hordanak nyáron, de legalább ennyien zárt cipőt viselnek, ami ugyanolyan kényelmes.

De fontos, hogy jól válasszuk meg a cipőt. A kemény, szintetikus vagy vízálló anyagból készült tornacipőket jobb kerülni. Igaz, hogy megóvják a lábat a külső nedvességtől, esőtől, de az izzadságot is bent tartják.

9. Fémes színű cipők

Bár a fémes színű cipők divatban vannak és bármilyen ruhához passzolnak, mégis érdemes átgondolni, beszerezzünk-e egy ilyen cipőt. Könnyen megsérülhetnek, karcolások, repedések keletkeznek rajtuk, és attól kezdve már nem néznek ki olyan jól.

10. Díszített cipők

A kövek és más egyéb díszek hamar lepotyognak a cipőről. Ezzel pedig tönkre is teszik a kinézetét. Ha valami látványosat szeretnél, próbáld ki az élénk színű cipőket, például a színes tornacipőket.