16 titkos hely, ahol jól elrejthetjük a pénzünket otthon
Bár ma már a bankok különféle kedvező alternatívákat kínálnak a spórolt pénzünk biztonságos tárolása végett, néhány ember azonban teljesen érthető okokból, nem szeretné bankokra bízni a kemény munkával megkeresett pénzét. Egy bank bármikor csődbe mehet, és semmi garancia rá, hogy egy ilyen vis maior után bármit is viszont látunk majd a pénzünkből. Sokan ezért inkább az otthonuk falain belül tárolják a pénzüket, csak hát ez sem olyan egyszerű, mint ahogy első hangzásra hallatszik.
1. Kutyaház
A pénz elrejtése a kutyaházba egy nagyon egyszerű és hatékony megoldás. Igény szerint közvetlenül alá is áshatjuk egy műanyag zacskóban, de akár annak padlásterébe is rejthetjük, már amennyiben az alkalmas rá.
2. Kertben elásva
Mindegy, hogy kicsi vagy nagy kertünk van, a befőttes üvegben elásott pénz egy nagyon biztos rejtekhely, csak gondoskodjunk róla, hogy sose felejtsük el, hova tettük a pénzünk. Ez az ötlet persze felejtős, ha például más szomszédokkal osztozunk a kerten.
3. Konyhában
A konyha egy olyan hely, ahol sok fiók és sarok van, ezért tökéletes lehet a titkos dolgok tárolására. Tegyük a pénz egy borítékba, és ragasszuk fel egy fiók aljára, vagy dugjuk egy mély sarokba, ami nagyon nehezen hozzáférhető.
4. Fűszeres üvegek belsejében
Nagyon egyszerű és kényelmes megoldás, ráadásul nincs olyan betörő, aki rablás közben a fűszerek közt matatna. Ha ezt választjuk, ügyeljünk rá, hogy a pénz ne látszódjon ki az ömlesztett áruból vagy a fűszerekből.
5. Kondigépek
Ha van kondigépünk, akkor könnyedén elrejthetjük a pénzünket azok alján, vagy valamelyik kis résében. Ezek a gépek praktikusak, mivel nagyon nehezek, ezért ellopni szinte lehetetlenség őket, a rekeszeikben pedig ritkán kotorásznak pénz után a betörők.
6. Zoknik belsejében
A befőttes gumival összefogott pénztekercseket akár zoknik belsejében is tárolhatjuk. Az ilyen zoknikat tegyük a fiók aljára, hogy ne legyenek rögtön szem elől, ha kinyitjuk a fiókot.
7. Háztartási készülékek
Ha azon töprengtél, hogy kidobod a régi porszívód, amit már nem használsz, akkor várj egy kicsit vele. Egy ilyen régi háztartási cikkből ugyanis remek széfet készíthetünk. A feltekert bankjegyeket a porzsákba dobva remek rejtekhelyet hozhatunk létre, ahol biztos, hogy sosem fogják keresni a pénzünket az illetéktelen behatolók.
8. Könyv belsejében
Válasszunk minél nagyobb enciklopédiát, aminek a gerincében sok pénz elfér. Igény szerint akár több könyvbe is pakolhatunk, csak ne felejtsük el, hogy melyekbe rejtettük a pénzünk, mielőtt kölcsönadjuk az adott könyvet vagy ilyesmi.
9. Plüssjátékok
A plüssjátékok nagyon jó rejtekhelyek. Ahogy a babaházak, kastélyok és egyéb összetett játékok is. A lényeg, hogy olyan játékot válasszunk, amit utána nem tudnak elérni a gyerekek.
10. Fagyasztó belsejében
A fagyasztóban rengeteg kreatív módon elrejthetjük a pénzünket: műanyag zacskóba tehetjük, de alufóliával is becsomagolhatjuk, vagy akár egy ételhordóba is tehetjük, hogy aztán elrejtsük a többi mélyhűtött cucc között.
11. Cipőben
Sokan a cipőjükbe rejtik a pénzüket, nem véletlenül. Ez egy nagyon kényelmes és biztos módja, hogy elrejtsük a pénzünket a betörők, vagy mondjuk a kíváncsi testvéreink elől. Cipőválasztáskor azonban ügyeljünk rá, hogy egyszerű, sötét színű cipőt válasszunk, a túlságosan rikító színek ugyanis vonzzák a tekintetet.
12. Akváriumban
Ez esetben fontos, hogy mielőtt egy ládába vagy kő alá raknánk a pénzt, megfelelően lezárt tasakba helyezzük, hogy ne folyhasson bele víz. Ez egy nagyon praktikus és kreatív ötlet, elvégre ki gondolná, hogy egy kincsesláda valóban kincset rejt magában?
13. Festmények mögött
Ha van olyan falad, ami tele van festményekkel és képekkel, akkor borítékokba téve könnyen a hátukra ragaszthatod a pénzt. Ezt azonban alaposan vedd fontolóra, a betörők ugyanis szeretik leszedni a képeket, miközben páncélszekrényt keresnek mögöttük, szóval elvileg bármikor megtalálhatják a borítékba rejtett pénzeket.
14. Virágcserépben
A virágcserép már sokkal jobb választás. Az egyetlen, ami fontos, hogy megfelelően lezárt tasakba tegyük a pénzt, hogy ne okozhasson benne kárt a locsoláskor használt víz. Lehetőleg a cserép legaljára temessük a pénzt.
15. Fésű
Sok fésű fedele könnyedén lepattintható, ezért remek tárolóhelyként funkcionálnak. Nincs ember a Földön, aki a fürdőszobai fésűkben keresné a pénzt, hacsak a tolvaj esetleg nem akar fésülködni egyet, mielőtt távozik a rablás helyszínéről.
16. Samponban
Nyiss ki egy üveg sampont, vedd le a fedelét, és helyezd bele a feltekert bankjegyeket a mélyedésekbe. Ezután zárd vissza az üveget, és tedd olyan helyre, ahol csak te férsz hozzá, például a krémjeid, borotváid között, stb.