Egy fiatal férfi bemegy a gyógyszertárba. Körbenéz, aztán…
Egy fiatal férfi bemegy a gyógyszertárba. Körbenéz, aztán kissé zavartan odasétál a pulthoz.
– Jó napot… lenne esetleg itt egy férfi eladó?
Az gyógyszerésznő kedvesen mosolyog:
– Sajnos nincs. Csak én vagyok itt, meg a nővérem.
A férfi még egyszer körbenéz, hátha előkerül valaki a raktárból.
– Biztos nincs itt valahol egy férfi? Mert… ezt nem szívesen mondanám el.
– Uram, higgye el, tíz éve vezetjük ezt a patikát ketten. Hallottunk már furcsább dolgokat is. Nyugodtan mondja.
A férfi közelebb hajol a pulthoz:
– Tudja… elég kellemetlen… de állandó merevedésem van.
Az eladónő egy pillanatra lefagy.
– Hm… ez tényleg érdekes eset. Egy perc türelmet kérek.
Hátramegy a nővéréhez, suttognak, számolgatnak, néha felnevetnek. Pár perc múlva visszajön.
– Nos, uram, átbeszéltük.
– És mire jutottak?
– Tudunk ajánlani 33 százalék tulajdonrészt a gyógyszertárban, céges autót, étkezési hozzájárulást… és ha vállalja a hétvégi műszakokat, még bónusz is jár.
